مرکز نوآوري پارادايس‌ هاب به عنوان بزرگترين شرکت ارائه‌‌دهنده فضاي کار اشتراکي در ايران با هدف فراهم‌سازي زيرساخت‌هاي مورد نياز کارآفرينان ايجاد شده و هم‌اکنون با 4 شعبه فعال در تهران (باغ‌بهشت(آجودانيه)، باغ‌کتاب تهران، دانشگاه علوم و تحقيقات و باغ دانش(پژوهشکده ايران‌‌داک)) در حال خدمت‌رساني به بيش از 400 فريلنسر و تيم استارتاپي مي‌باشد و در نظر دارد تا در افق 1402 در کليه استان‌هاي ايران و کشورهاي همسايه يک شعبه فضاي کار اشتراکيپارادايس هاب جهت تسهيل در زيرساخت‌هاي کسب و کار ايجاد نمايد.
از خدمات و تجهيزاتي که اين شرکت براي فريلنسرها‌ و تيم‌هاي استارتاپي فراهم کرده است مي‌توان به صندلي و اتاق‌هاي اختصاصي و اشتراکي جهت استقرار نفرات و تيم‌ها، شبکه‌سازي بين نخبگان و مربيان کسب و کار، اتاق‌هاي جلسه و کنفرانس، کارگاه‌هاي آموزشي، کافي‌شاپ و اينترنت پرسرعت نامحدود اشاره کرد.


 


بيشتر افرادي که ايده‌هاي جديدي براي راه‌اندازي يک کسب‌وکار دارند، با يک جمع و تفريق زدن براي اجاره فضاي کار مورد نياز، ميز و صندلي، لوازم اداري مانند سيستم کامپيوتري، دستگاه کپي، چاپگر و خيلي از چيزهاي ديگري که يک شرکت نياز دارد، به اين نتيجه مي‌رسند که توانايي پرداخت اين هزينه‌هاي سرسام‌آور را ندارند، به همين خاطر از راه‌اندازي کسب‌و‌کارشان صرف‌نظر مي‌کنند. که اين صرف‌نظر کردن منجر به نابودي ايده‌هاي نابي مي‌شود که امکان موفقيت و مطرح شدن آن‌ها بالا بوده است.


امروزه با وجود فضاهاي کاري اشتراکي اين مشکلات براي کسب‌وکارهاي نو‌پا حل شده است.


ممکن است تا الان به اين فکر افتاده باشيد که فضاي کار اشتراکي چيست؟ اين فضا چه مزيت‌ها و معايبي دارد؟ فضاي اشتراکي پارادايس هاب براي چه کساني مناسب است؟ چه امکاناتي در اختيار شما قرار مي‌دهد؟ در ادامه مقاله براي شرح فضاي کار اشتراکي و استفاده از آن با ما همراه باشيد.


فضاي کار اشتراکي، فضاهاي بزرگي هستند که افراد از آن‌جا به عنوان محل کارشان استفاده مي‌کنند. شرکت‌هاي بزرگ و موفقي اکنون وجود دارند که کارشان را از فضاي کار اشتراکي شروع کرده‌اند و به موفقيت رسيده‌اند. اينستاگرام يکي از موفق‌ترين محصولات توليد شده در فضاي کار اشتراکي است.


اين فضا فقط به ميز، صندلي، اينترنت پر سرعت، اتاق جلسه، قهوه يا چايي و يک کمد نياز دارد. يعني با هزينه‌اي کمتر از اجاره يک دفتر از اين امکانات استفاده مي‌کنيد. در فضاي کار اشتراکي تمامي هزينه‌ها بين افراد تقسيم مي‌شود و تمامي وسايل ضروري در اختيار شما قرار مي‌گيرد.


جلسات خود را به دور از تشريفات اما اثربخش برگزار کنيد


جلسات خود را به دور از تشريفات اما اثربخش برگزار کنيد


يکي از مهمترين ويژگي‌هاي مثبت فضاي کار اشتراکي پارادايس هاب، انگيزه گرفتن افراد است. مطمئنا اگر شما هم حين انجام کارهاي خود شاهد فعاليت و انرژي ساير افراد باشيد انرژي و انگيزه چندين برابري براي انجام کارهاي خود به دست مي‌آوريد که اين يعني حرکت به سوي موفقيت.


افراد مختلف با تخصص‌هاي متفاوت با هم در فضاي کار اشتراکي کار مي‌کنند. هر فرد به تنهايي يا افرادي به عنوان يک تيم مي‌توانند يک ميز را انتخاب کنند. افرادي‌که در کنار هم کار مي‌کنند بايد روحيه تيمي خوبي داشته باشند زيرا کسب‌وکارهاي امروزي براي موفقيت نياز به کار تيمي و خلاقيت دارند، در غير اين‌صورت براي ارتباط برقرار کردن با فضاي کار اشتراکي با مشکل مواجه مي‌شود.


حتي اگر شما جزو افرادي هستيد که در برقراري ارتباط با افراد ضعيف عمل مي‌کنيد با استفاده از فضاي کار اشتراکي مي‌توانيد روحيه اجتماعي خودتان را تقويت کنيد و مهارت‌هاي لازم براي برقراري ارتباط با ساير افراد را در اين فضا کسب کنيد.


فضاهاي کار اشتراکي انعطاف‌پذيري زيادي براي تغيير اندازه و تعداد کارکنان به سازمان‌ها مي‌دهد. شرکت‌ها مي‌توانند بدون نگراني در مورد امکانات و فضا، تعداد کارکنان خود را کمتر يا بيشتر کنند. اين موضوع فضاهاي کار اشتراکي را به گزينه‌اي مناسب براي هر دو گروه کسب‌و‌کارهاي در حال رشد و يا در حال کوچک شدن تبديل کرده است.


فضايي شاد و صميمي ولي با تمرکز بر کار


فضايي شاد و صميمي ولي با تمرکز بر کار


فضاي کار اشتراکي، تنها مختص افراد برنامه‌نويس و استارت‌آپ‌ها نيست بلکه براي افراد اهل موسيقي، فعالان بورس و بازارهاي مالي نيز گزينه مناسبي است. در اين فضاي کاري با افراد مختلفي آشنا خواهيد شد و مي‌توانيد از تجربه‌هاي آن‌ها نيز استفاده کنيد. اين نوع فضاها خلاقيت و کارايي افراد را افزايش مي‌دهد.


افرادي مانند فريلنسرها که براي انجام کارشان آزادي دارند، ممکن است در انجام کارهايشان اهمال کنند اما حضور در يک فضاي کار اشتراکي باعث ايجاد يک‌پارچگي و نظم خواهد شد، يعني افراد جاي مشخصي براي انجام کار دارند و مي‌توانند مانند يک کارمند رسمي به سر کار بروند و طي ساعت مشخصي کارشان را به اتمام برسانند.


اين فضا محدوديت زماني ندارد يعني شما هر وقت که بخواهيد مي‌توانيد در اين محل حضور داشته باشيد يا اينکه آخر هفته‌ي خود را در اين فضا بگذرانيد و کار کنيد، اين امکاني است که در ادارات و شرکت‌هاي دولتي فراهم نيست، اين فضا باعث کاهش استرس کاري شما خواهد شد چون همانطور که گفته شد محدوديت زماني ندارد و شما مي‌توانيد براي تحويل کارتان تا دير وقت کار کنيد.


در هر فضاي اشتراکي قوانيني وجود دارد که بايد تمامي افراد اين قوانين را رعايت کنند براي مثال در فضاي کار اشتراکي شما بايد آرام صحبت کنيد و پوشش کامل و مناسبي داشته باشيد اگر شما جزو آن ‌دسته از افرادي هستيد که رعايت اين قوانين روي بهره‌وري شما تاثير خواهد داشت پس فضاي کار اشتراکي براي شما مناسب نيست.


به راحتي لبخند بزنيد و دوستاني جديد با افکار و مهارت‌هاي متفاوتي پيدا کنيد


به راحتي لبخند بزنيد و دوستاني جديد با افکار و مهارت‌هاي متفاوتي پيدا کنيد


تعامل با افرادي که در اين فضاي کاري کار مي‌کنند اجباري نيست اما افزايش تعامل با ديگران به سلامت ذهن و بدن شما کمک خواهد کرد. هنگامي که کل روز پشت يک کامپيوتر کار کنيد، قطعا بعد از مدتي شما خسته خواهيد شد و احساس تنهايي مي‌کنيد اما فضاي کار اشتراکي و تعامل با افراد احساس رضايت شما را تقويت خواهد کرد.


رفت‌و‌آمد افراد حرفه‌اي و مشهور که در فضاي کار اشتراکي موجب پيدا کردن مشتري‌هاي جديد خواهد شد، از اين‌رو اين فضا امکان شبکه‌سازي خوبي را فراهم مي‌کند و موجب گسترش کسب‌وکار خواهد شد.


امروزه فضاهاي کاري اشتراکي علاوه بر لوازم اداري و کاري، امکانات بيشتري از جمله کافه براي استراحت، کتاب‌خانه، اتاق بازي و فيلم را ارائه مي‌دهند که با توجه به ترافيک‌هاي شهري و وقتي که براي رفت‌و‌آمد خواهيد گذاشت، اين مکان‌ها موجب صرفه‌جويي در وقت نيز مي‌شود چون شما محيط کاري و تفريحي را در کنار هم خواهيد داشت.


همچنين در کنار کار کردن در فضاي کار اشتراکي شما مي‌توانيد از دوره‌هاي آموزشي و تخصصي که در اين فضاها ارائه مي‌شوند استفاده کنيد. استفاده از اين کارگاه‌ها و دوره‌هاي ارزان شما را به موفقيت نزديک‌تر خواهد کرد چون امروزه ما در دنيايي زندگي مي‌کنيم که تنها تخصص و يادگيري روزانه ما را به هدف‌مان نزديک‌تر مي‌کند، امکاني که در فضاي کار اشتراکي با هزينه‌اي کم براي شما فراهم است.


يک روز فوق‌العاده در پارادايس هاب


يک روز فوق‌العاده در پارادايس هاب


اغلب بر اساس تصورات غلطي که وجود دارد تفاوت بين فضاي کار اشتراکي و شتاب‌دهنده درک نمي‌شود. شتاب‌دهنده‌ها معمولا در برابر امکاناتي که در اختيار تيم‌ها قرار مي‌دهند، بخشي از سهام را در اختيار مي‌گيرند و در سود آن شريک مي‌شوند در حالي‌که فضاي کار اشتراکي در برابر امکاناتي که در در اختيار افراد قرار مي‌دهد مبلغي مشخص دريافت مي‌کند که مبلغ تعيين‌شده بسته به نوع اشتراک و دسترسي‌هايي که مي‌خواهيد، متفاوت است.


 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : فضاي ,اشتراکي ,افراد ,استفاده ,افرادي ,کنيد ,براي انجام ,استفاده کنيد ,فضاي کاري ,محدوديت زماني ,زماني ندارد ,محدوديت زماني ندارد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دهیاری روستای دوحصاران vrgihuiguv Danielle سه تا دو لایوکار سینما کره fanoosqe معرفی بهترین لوازم آرایشی و بهداشتی ردیاب خودرو